Z WikiVUM
Přejít na: navigace, hledání


Pro spárování Telefonního seznamu ve VUM a Vašim účtem v Google kontaktech, je potřeba vytvořit "propojení". Toto propojení vytvoříte v menu administrace VUM: General > Google ÚČET

Zvolte možnost "Přidat Google účet", budete přesměrování na stránky google, kde se autorizujete se svým google účtem a budete požádáni o svolení, aby aplikace CRM reader mohla přistupovat ke kontaktům google účtu (povolíte stiskem tl. Allow access". Tímto se vrátíte do nastavení VUM, kde stiskem tl. "pokračujte ZDE" Vám ústředna ukáže aktuální nastavení propojení VUM s google účtem/účty. Můžete si propojit i více Google účtů.

Nyní si založte nový telefonní seznam a propojte ho s kontakty na google účtu.

V administračním menu VUM: Rozšířené Seznamy nový seznam zadejte název nového seznamu (např. google_kontakty_moje) a v rolovacím menu zvolte možnost "google účet".

Tlačítkem "uložit nový seznam" se dostanete na stránky k výběru google účtu, kde potrdíte uložením vytvoření nového tel.seznamu. Po úspěšném uložení nového tel.seznamu se Vám zobrazí přehled všech Vašich telefonních seznamů.

Synchronizace probíhá v pravidelných časových intervalech (může být závislá na celkovém počtu kontaktů v google účtu).

Další výhoda tohoto propojení je jednoduchá editace kontaktu google přímo z prosředí administrace (tel.seznamu) VUM. Kliknutím na jméno kontaktu v seznamu google - se rovnou přenesete na detail v adresáři kontaktů google, kde kontakt můžete patřičně upravit, uložit a následná změna se promítne i do připojeného tel.seznamu ve VUM (také do tel.seznamu ve Vašem telefonu, pokud i on je spárován se stejném google účtu.)

Nyní když máte hotové propojení kontaktů z google účtu do Vašeho telefonního seznamu a zárověň máte hotové propojení programu CRM reader, který máte spuštěný na svém počítači s OS Windows a někdo přijde Vám příchozí volání z Vašeho tel.čísla - objeví se Vám v pravém dolním rohu obrazovky "bublinka" - volající číslo (a pokud je v telefonním seznamu již uloženo) tak i jméno kontaktu, kde po kliknutí na oznamující "bublinu" se Vám otevře detail kontaktu načtený z adresáře kontaktů google. Takto si můžete jednoduše vytvořit malé "CRM centrum" a mít tak pod větší kontrolou správu svých kontaktů.

Při prvním otevření bublinky se Vás v otevřeném okně zeptá aplikace na přístupové údaje z google účtu, a jakmile je zadáte správně, již můžete pracovat s Vašimi kontakty google. Toto je vyžadováno jen při prvním spuštění a prvním zavolání.


Máme již připraveno i napojení na účty do CRM systému sugarCRM, který je již podstatně vyspělejší nástroj pro nasazení CRM řešení v malé i větší firmě. Jde o modulární CRM řešení, které lze přizpůsobit v podstatě jakýmkoliv firemním procesům a zefektivnit tak činnosti se zákazníky (nabídky, market.kampaně, servisní služby, hot-line, spolupráce obchodníků v týmu, reportování, manažerské výstupy apod.)

Pro vážné zájemce poskytujeme provoz systému SugarCRM jako SaaS.

SaaS (Software jako služba - Software as a Service) je model nasazení softwaru, kdy dochází k hostování aplikace provozovatelem služby. Služba je dále nabízena zákazníkům přes internet. Eliminováním potřeb instalace a provozu aplikace na vlastních zařízení.

Toto řešení uspoří zákazníkovi značné prostředky, které by musel investovat do nákupu hardware, správu aplikací či nákupu serverových licencí. Tím, že celá aplikace běží na našich prostředcích, se zájemce stará jen o běžný chod aplikace a její nastavení, o technickou správu prostředků a dostupnost v rámci veřejného internetu se staráme my.